Laptop Teknik Servis

TEKONSER olarak önceliğimiz notebook anakartların elektronik onarımlarını sağlayarak yeni anakart maliyetlerinden tasarruf etmenizi sağlamaktır.

Notebook anakart tamiri uzman ekibimiz tarafından  anakart’a ait devre şeması  incelenerek notebook anakart onarımları sağlanmaktadır.

Anakart tamiri sırasında kullanılan tüm cihazlarımızda antistatik özelliğine sahiptir. Bu özellik anakart onarımları sırasında elinizden veya onarım sırasında kullanılan cihazlar üzerinden statik bir elektriğin anakarta sıçrayarak daha büyük sorunların oluşmaması açısından yüksek önem taşımaktadır. Kullanılan tüm yedek parçalarda orjinal ürünler kullanılmaktadır.

Notebook anakart onarım fiyatları anakartın arıza durumana göre değişiklik göstermektedir.

Notebook anakart tamiri ve notebook anakart değişim ücretleri için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

TEKONSER olarak;

Marka model bağımsız tüm notebook anakartların değişim işlemlerini gerçekleştirmekteyiz. Notebook anakart değişimi yapılmadan önce ilk önceliğimiz mevcut anakartınızın onarılması yönünde olmaktadır. Onarılamaz durumundaki anakartlar için notebook anakart değişm işlemlerini gerçekleştirmekteyiz. Notebook anakart değişimleri birebir kart değişimleri ile yapılmaktadır.

Laptop anakart değişimi için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Marka model bağımsız olarak servisimizde notebook menteşe değişimleri ve menteşe onarımları yapılmaktadır.

Bazı cihazlarda kronik olarak notebook menteşe kırılması yaşanmaktadır. Notebook menteşe veya notebook kapak kırılmalarında onarımların geciktirilmesi daha büyük maliyetlere sebep olmaktadır. Oluşabilecek muhtemel arızalar ; ekranın kırılması, kasanın kırılması, lcd kablonun kopması vb. Kasa değişimleri olmadan menteşe ve kapak onarımları sağlanmaktadır. Notebook menteşe kırılması işlem onarımları servisimizce garanti kapsamındadır.

Notebook menteşe onarımı ve notebook menteşe değişimi için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Laptop ekran kırılması veya darbe sonucunda arızalanan notebook ekranlarınızın değişimleri sağlıyoruz. Notebook ekran fiyatları
ekran arkasında bulunan ekran koduna göre farklılık göstermektedir. Bu nedenle cihazın teknik servisimize alınması sonrasında fiyatlandırma yapılabilmektedir.

Notebook ekran değişimleri için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Laptop ram yükseltme işlemi anakartın modeline ve anakart üzerinde hali hazırda çalışan ram ‘e göre değişiklik göstermektedir.

Anakartınızın kaç gb ‘a kadar ram desteğinin olduğunu ve kaç mhz aralığındaki ramleri desteklediğini,  anakartınızın resmi sitesinden inceleyebilirsiniz.

Notebook ram yükseltme işlemleri  için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Laptop fan arızalarını aşağıdaki başlıklarda inceleyebiliriz.

Notebook fan arızaları cihazın aşırı ısınmasına neden olmaktadır. Bu durum cihazın kapanmasına ve notebook ekran kartının arızalanmasına sebep olabilmektedir. Notebook fan arızalarının oluşmaması için düzenli olarak notebook fan temizliği ve termal macun değişimin yapılması  önerilmektedir.

  • Notebook fanın aşırı sesli çalışması
    Bu durum aşırı tozlanmadan, fan pervanelerinden birinin kırılmasından ve uzun süre kullanılmamasından kaynaklı meydana gelmektedir. Periyodik olarak notebook fanlarının bakımının yapılması gereklidir.
  • Notebook fanın çalışmaması
    Bu ve benzer durumlar notebook fanının aşırı tozlanmasından kaynaklanmaktadır. Periyodik olarak notebook fanlarının bakımının yapılması gerekmektedir.

Notebook fan temizliği ve notebook fan değişim ücretleri için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

TEKONSER olarak marka model bağımsız notebook ekran kartı tamiri işlemlerini sağlamaktayız. Notebook ekran kartı tamiri BGA cihazı ile yapılmaktadır.Reballing işlemi denilen işlem ile eski chipset üzerindeki lehimler temizlenerek yeniden lehim topları yapılarak onarımlar sağlanır. Bu işlem genel tabir ile chipset tamiri olarak da adlandırılmaktadır. Notebook ekran kartı tamir işlemlerinin bga cihazı olmadan yapılması anakartın veya notebook ekran kartı chipsetinin bozulmasına ve notebook anakartın dengesiz ısı verilmesi nedeniyle şekil bozukluklarına neden olmaktadır.Notebook ekran kartı tamiri için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Marka model bağımsız olarak servisimizde notebook batarya değişimleri yapılmaktadır.

Notebook batarya-değişimleri için bizimle iletişime geçebilirsiniz .

Marka model bağımsız tüm notebookların usb ve dc jack değişim işlemlerini gerçekleştirmekteyiz.
Notebook usb soketlerinin arızalanması ve kısa devre yapması sonucunda notebook anakartınızın arızalanmasına neden olmaktadır. Bu durum anakart değişimine bile sebep olabilmektedir. Zorlama sonucu kırılan veya kopan soketler için notebook usb jack değişim işlemlerini yapmaktayız.

Notebook usb jack değişimleri için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Reballing işlemi kısaca ayaksız tüm entegreler ve chipsetler için yapılmaktadır.
Çoğunlukta notebook cihazlarda karşılaşılan ekran kartı sorunları çözümü için reballing işlemi denilen işlem ile yapılmaktadır. Rebaling işlemi yapılmadan gecici çözümler ile bu işlemler yapılmaktadır.Bu çözümler sıcak hava tabancası veya fön makinesi ile yapılan ilkel ve gecici yöntemlerdir.Kesinlikle tavsiye etmediğimiz ve cihaza daha çok zarar veren yöntemlerdir. Ayrıca anakart ve ekran kartı tamir işlemlerinde chipset tamiri olarak geçmektedir. Chipset tamiri denilen işlem aslında reballing işlemidir. Chipset tamiri denildiğinde çoğunlukla yapılan işlem aynıdır.

Rebaling işlemi için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Chipset tamiri aslında reballing işlemi olarak sayılmaktadır.Kısaca ayaksız tüm entegreler ve chipsetler için yapılmaktadır.
Çoğunlukta chipset arızası olarak duyulan işlem ekran kartı arızası veya merkez chipset merkez entegrenin arızalanmasıdır. Chipset değişimi her zaman yapılmaz. Eğer ekran kartı veya HM chipsetiniz gerçekten arızalı ise değişim yapılır. Normal şartlarda chipset arızası yani ekran kartı arızası veren bir cihaz BGA cihazı yardımı ile sökülür ve alt tabakada bulunan lehim topları temizlenerek yeni lehim topları dizilir ve tekrar anakarta monte edilir. Bu yapılan işlemler reballing & chipset tamiri olarak geçmektedir.Geçici çözümler ile (sıcak hava tabancası , fön makinesi ) yapılan ilkel ve gecici yöntemlerdir.Kesinlikle tavsiye etmediğimiz ve cihaza daha çok zarar veren yöntemlerdir.

Chipset tamir ücretleri  için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Marka model bağımsız tüm notebookların harddisk değişimlerini  sağlamaktayız. Notebook harddisk değişimleri için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Marka model bağımsız olarak servisimizde notebook klavye değişimleri yapılmaktadır.
Klavye değişim ücretleri için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Notebook teknik servis olarak; marka model bağımsız tüm notebookların bakım ve onarım işlemlerini gerçekleştirmekteyiz.

Notebook teknik servisi olarak önceliğimiz  müşteri memnuniyetidir. Notebook teknik servis hizmetimiz 3 aşamada gerçekleşmektedir.

  • Ücretsiz arıza tespiti
  • Arıza ile ilgili müşteri bilgilendirilmesi
  • Müşteri Onayı sonrası onarım işlemlerine başlanması.

Notebook tamiri konusunda deneyimli uzman ekibimiz tarafından cihaza ait anakartın şeması üzerinden devre takibi ve devre analizi yapılarak onarımlar gerçekleştirilir. Hiçbir elektronik cihaz dene yanıl yöntemi ile tamir edilmemektedir.Notebook tamiri sırasında kullanılan tüm cihazlarımızda antistatik özelliği bulunmaktadır. Bu özellik notebook anakart onarımları sırasında elinizden veya onarım sırasında kullanılan cihaz üzerinden statik bir elektriğin anakarta sıçrayarak daha büyük sorunların oluşmaması açısından yüksek önem taşımaktadır. Servisimizde yapılan tüm notebook anakart tamirleri servisimizce garanti altındadır. Notebook tamiri / Servisi olarak onarımlarda yüksek verim sağlayarak müşterilerimizi yeni cihaz alımlarından tasarruf etmesini sağlıyoruz.


error: Content is protected !!
Call Now ButtonHemen Ara